Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Trakya Bölgesi’nde Sağlık Turizmi yapan Hastane ve Oteller’in stant açtığı “Sofya Turizm Fuarı”na katıldı. Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile birlikte stantları ziyaret etti.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “İlimizin tanıtımı için her platformda yer alıyoruz”

Bu tür fuarların ilimizin ve bölgemizin tanıtılması bakımından çok önemli olduğunu ifade eden KTSO Başkanı Soner Ilık; “13-15 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenen fuarda 20 Ülke’den 380 katılımcı yer aldı. Kırklareli’nin tanıtımını yapmak ve şehrimize giriş yapan turist sayısı arttırmak için Sofya’da düzenlenen “Turizm Fuarı”nda ilimizde faaliyet gösteren Hastane ve Oteller de stant açtı. Trakya Bölgesi’nden de turizm sektör temsilcilerinin de yer aldığı fuarda Kırklareli firmalarının stantlarına ilgi yoğundu.

İlimizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek ülke ve dünya turizminden hak ettiği payı alabilmesi için Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, her platformda çeşitli çalışmalar yapmakla birlikte tanıtımı adına da her fırsatı değerlendirmeye devam ediyoruz” dedi.