Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) İstanbul Bölge Koordinatörü Dr. Gökhan Yılmaz ve TCMB Yetkilisi Senem Zadeh Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser’i ziyaret etti.

Türkiye ekonomisine ciddi katkılar sağlayan Sanayi ve Ticaret Sektörü’nün geleceği ve sorunları hakkında görüşlerine başvurmak için, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile bir araya gelen TCMB Koordinatörü Yılmaz ve TCBM Yetkilisi Zadeh, sektörlerin mali ve finansal konularla ilgili sorunları hakkında görüştü. Kırklareli’nin ekonomik yapısı hakkında bilgiler aldı.

TCMB olarak, KTSO Meclis Başkanı Özsan ile ekonominin genel gidişatı, firmalar, sektörler ve bankalara ilişkin gelişmeler hakkındaki düşünceleri ile birlikte beklentilerini öğrenmek, görüşmelerden derlenen bilgilerin para politikası kuruluna sunularak para politikası sürecinde sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak amacıyla sohbet havasında yapılan görüşmede Sanayi ve Ticaret Sektörü’nün mali sıkıntıları da değerlendirildi.

KTSO Meclis Başkanı Özsan, Sanayi ve Ticaret Sektörü’nün kredi ve ödemelerle ilgili yaşadıkları sorunları anlatarak bankaların, esnafa ve işadamına karşı daha duyarlı davranmaları gerektiğini ifade etti. Devlet desteklerinin daha adaletli ve yerinde kullanılması gerektiğine dikkat çekti.

Tüketici, Sanayi ve Hizmet Sektörü Kredileri’nde faizlerin, biraz daha aşağı çekilmesi gerektiğini de söyleyen KTSO Meclis Başkanı Özsan; “Bunların gerçekleşmesi halinde hem sektörlerin rahat bir nefes alması sağlanır, hem de piyasaya ciddi anlamda hareketlilik gelir” dedi.