Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu görevine yeni başlayan Imam As’ari ağırladı.

06 Şubat 2020 Perşembe günü saat 16.30’da gerçekleştirilen ziyarette; Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Sosyal ve Kültürel İlişkiler Konsolosu Iwan Wijaya Mulyatno, Sosyal ve Kültürel İlişkiler Sorumlusu Ömür Can Güler ile Başkonsolosluk çalışanları yer aldı.

 * Başkonsolos As’ari; “Kırklareli ile varolan güçlü ticari ve ekonomik işbirliğimizi daha da arttırmak istiyoruz”

Dünyanın gözbebeği olan İstanbul’da bu görevi üstlenmekten büyük mutluluk ve onur duyduğunu belirten Başkonsolos As’ari; “Başkonsolos olarak görevime yeni başladım. Başkonsolosluk olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da görev bölgemizdeki yerel makamlarla dostluk ve işbirliği temaslarımızı sürdüreceğiz. Potansiyel işbirliği alanlarını bulup geliştirme, yatırımları teşvik etme, iki ülke halkları arasındaki dostluk bağlarının güçlendirilmesi ve birlikte yaşama kültürünün geliştirilmesi yönündeki yoğun gayretlerimize devam edeceğiz. Bu kapsamda ticari ve ekonomik ilişkilerimizin çok iyi seviyede olduğu Kırklareli’yi de ziyaret ederek, ticari ve ekonomik ilişkilerimizi daha da geliştirebilmemiz için yapabileceklerimiz konusunda çeşitli kurum ve kuruluşlarla temaslarda bulunduk.

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Başkonsolos As’ari’ye Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın tarihçesi ve oda olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. İki ülke arasındaki ilişkiler ve yapılabilecek yatırımlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretin sonunda KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Başkonsolos Imam As’ari’ye Kırklareli’nin yerel ürünleri olan Hardaliye ve Kırklareli Peynirleri’nden oluşan hediye paketini takdim ederek ürünler hakkında bilgiler verdi. Başkonsolos Imam As’ari’de Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan’a plaket takdim etti.