2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın 2. Dönemi’nin başlaması dolayısıyla açıklamada bulunan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 2. Dönemi başladı. Başta görevli öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımızın, öğrencilerimizin, velilerimizin ikinci yarıyıllarını kutluyorum. Öğrencilerimize huzurlu, mutlu, güzel bir dönem diliyorum. Özverili bir şekilde hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan, daima görevinin başında, öğrencilerinin hizmetinde olan öğretmenlerimize başarı ve kolaylıklar diliyorum. Ülkemizin geleceğini inşa edecek olan nesilleri yetiştirenin fedakar öğretmenler olduğunun farkındayız.

Yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz.

Bu duygularla 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 2. Dönemi’nin tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.”