Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) düzenlediği “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” Semineri ile üyelerini bilgilendirdi.

22 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 14.00’te Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminere; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Yönetim Kurulu Üyeleri Ertan Özbek, Nihat Bıyıklı, Meclis Üyesi Uğur Arıkök, oda personeli ve oda üyeleri katıldı.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser’in yaptığı açılış konuşmasının ardından, Av. Ahmet Çobanoğlu ve Av. Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” hakkında katılımcılara bilgiler verdi. “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve İkincil Mevzuat Kapsamında Yükümlülükleri”, “KVKK Uyum Süreci Uygulamaları”, “Kişisel Verileri Koruma Kurumu Kararları”na ilişkin güncel bilgileri paylaştılar.

Seminerde; “Kişisel Verilerin Korunması Hukuku’nun Genel Prensipleri, Yaptırımlar”, “Kişisel Veri Kavramı, Veri Envanteri Hazırlanması ve Veri Sınıflandırması”, “Veri Sorumlusu ve Veri İşleyenin İdari, Cezai ve Hukuk Sorumluluğu”, “Veri İşleme Prensipleri”, “Verilerin Uluslararası Aktarımı ve Hukuki Sorunlar” ve “VERBİS’e (Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi) Kayıt Süreci” konuları ele alındı.

Katılımcıların sorularının Av. Ahmet Çobanoğlu ve Av. Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu tarafından cevaplandırılmasının ardından “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” Bilgilendirme Semineri sona erdi.