Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Yönetim Kurulu Üyeleri Ertan Özbek ile Ahmet Eroğlu “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla 09 Ocak 2020 Perşembe günü Kırklareli merkez ilçede yayın yapmakta olan yerel gazeteler ile ulusal yayın ajanslarını ziyaret etti.

Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Anadolu Ajansı Kırklareli İl Bürosu, Ural Medya Gurubu, Önadım Medya Gurubu, Zortul Medya Gurubu, Güncel Gazetesi, Alternatif Gazetesi, Olay Gazetesi, Kırklareli Manşet Haber Gazetesi’ne ziyarette bulunan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ve beraberindekiler tüm basın çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladılar.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Tarafsız ve objektif basın, demokratik toplumların olmazsa olmazı, milli birliğin sağlanmasında, hak ve özgürlüklerin korunmasında önemli bir mihenk taşıdır”

Gerçekleştirilen ziyaretlerde açıklamalarda bulunan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Hak ve hürriyetlerinizi elde edişinizin yıl dönümünde, milletimizin sesi, vicdanı olan, yedi gün yirmi dört saat vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşması için mesai harcayan tüm gazetecilerimizin günü kutlu olsun.

Tarafsız ve objektif basın, demokratik toplumların olmazsa olmazı, milli birliğin sağlanmasında, hak ve özgürlüklerin korunmasında önemli bir mihenk taşıdır.

Şüphesiz ki, basın mensupları, halkımızın kanaat ve beklentilerinin tarafsız bir şekilde gündeme taşıyıp kamuoyu ile paylaşarak hayati bir görevi yerine getirmektedir. Her an, her yerde ve büyük bir özveri ile görevinin başında olan basın çalışanları bu görevi ifa edebilmek için zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmaktadır. Yaptığımız her işte, attığımız her adımda, basın çalışanlarının ortaya koydukları emek ve gayrete şahidiz.

Tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve bu başarının da ülkemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasında, basın çalışanlarının çok önemli rolü ve katkıları bulunmaktadır. Türkiye olarak yakaladığımız istikrarı devam ettirmek ve daha büyük başarılara imza atmak için de bizlere olduğu kadar basın mensuplarına da büyük bir sorumluluk düşmektedir.

Tüm basın çalışanlarımıza özverili katkılarından dolayı içtenlikle teşekkür ediyor, şehrimize, ülkemize ve milletimize katkılarının aynı duyarlılıkla devam etmesini temenni ediyorum.

Bu inanç ve düşüncelerle, daha iyi çalışma imkân ve koşullarına kavuşmaları temennilerimle, basın şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, tüm basın çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor; çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.