Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) University4Society Ekibi Üniversite Temsilcisi Büşra Ünlü ile Ekip Üyesi Fahri Polat’ı makamında ağırladı. Düzenlenecek etkinliklerle ilgili bilgiler alarak, Oda olarak üzerilerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

* Üniversite Temsilcisi Büşra Ünlü; “Takımlar 48 saat içerisinde toplumsal sorunları teknoloji ile çözen İnovatif Girişimler üretecekler”

Ziyarette 6-7-8 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleştirecekleri etkinlikler ile ilgili bilgiler veren Üniversite Temsilcisi Büşra Ünlü; “University4Society; Tasarımcı, Yazılımcı ve İş Geliştiricileri bir araya getiren tüm Türkiye’den üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek bir “Girişimcilik Yarışması”dır. Bu yarışmaya katılacak olan takımlar 48 saat içerisinde toplumsal sorunları teknoloji ile çözen inovatif girişimler üretecekler. Mentorların ve alanında uzman eğitimciler sayesinde bu girişimleri gerçekleştirirken farklı bakış açıları da kazanacaklar. Kırklareli’de ve Kırklareli Üniversitesi’nde ilk defa 6-7-8 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleşecek bir etkinliktir. “Dokunduğun Yere Etki Bırak” sloganıyla çıkılan bu yolda hayallerin için bir sadece hafta sonunu ayırabilir misin?” dedi.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Genç girişimcilerimiz, ilimiz ve ülkemiz sanayisi için çok önemlidir”

Oda olarak her zaman genç girişimcileri desteklediklerini belirten Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Kırklareli’nin hem sanayisinin gelişmesine hem de istihdamının artmasına yönelik yapılan çalışmalara büyük önem veriyoruz. Değişen piyasa koşullarına hızlı uyum yetenekleri, işsizliğin azaltılması ile yeni iş alanlarının oluşmasına olanak sağlamaları ve ekonomiye dinamizm katmaları sebebiyle genç girişimcilerimiz, ilimiz ve ülkemiz ekonomisi için çok değerli buluyorum ve tüm imkânlarımızla onların yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Genç girişimci kardeşlerimiz Mart ayında yapacakları etkinliklerle ilgili bilgiler verdi. Oda olarak bizde üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu belirttik. Genç girişimcilerimize toplumun her kesiminden destek olunması ile ilimizin, ülkemiz genelinde daha da tanınır hale gelmesine büyük katkısı olacağına inanıyor ve herkesin desteklerini bekliyoruz” dedi.