Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Yönetim Kurulu Üyeleri, yeni bina tamamlanana kadar hizmet verilecek olan hizmet binasında yapılan tadilat işlemlerini yerinde incelediler.

* Başkan Ilık; “Tadilatı başlayan binamızda Şubat ayı ortasında hizmet vermeye başlayacağız”

Hizmet verilen mevcut hizmet binasının yıkım işlemine Şubat ayı ortasında başlanacağını ifade eden KTSO Başkanı Soner Ilık; “Üyelerimize daha kaliteli ve modern hizmet verebilmek için mevcut hizmet binamızı yıkarak, yeni bir hizmet binası yapmayı planlıyoruz. Bunun içinde çalışmalarımızı hızlandırdık. Yeni binamızın yapımı tamamlanana kadar Kofçaz yolu üzerindeki binamızda hizmet vereceğiz. Bu binamızın tadilat işlemleri hızla tamamlanıyor. Şubat ayı ortasına doğru buraya taşınarak üyelerimize hizmetlerimiz devam edecek. Yeni hizmet binamızın yapımı için yine Şubat ayı ortasında hizmet verdiğimiz binamızın yıkımını gerçekleştireceğiz.

* Başkan Ilık; “Facebook İstasyon Kırklareli Bölgesel Topluluk Merkezi’de aynı binada hizmet verecek”

Kırklareli’de KOBİ ve girişimcilerin dijital dönüşümünü destekleyerek küresel pazarlara ulaşmalarını hedefleyen “Facebook İstasyon Bölgesel Topluluk Merkezi”nin Kırklareli’de açılması için Habitat Derneği ile 8 Kasım 2019’da Cuma protokol imzalamıştık. Tadilatını yaptığımız binamızda “Facebook İstasyon Kırklareli Bölgesel Topluluk Merkezi”de hizmet verecek.

Burası, işletmelerimizin küresel pazara ulaşmalarının da önünü açacak. Dijital ortamla ilgili atölye çalışmalarına, ev sahipliği yapacak. Başta girişimcilerimiz ve dileyen herkes, siber güvenlikten, sosyal medya kullanımına ve blockchain’e kadar birçok konuda, burada eğitim alacak. Facebook’un geliştirdiği araçlar hakkında bilgi edinerek, işlerini geliştirecek aynı zamanda, iş arayanlara da destek vererek, istihdama katkı sağlayacak. Facebook’taki iş fırsatları, gençlerimizin iş bulmasına yardımcı olacak.

Facebook İstasyon Merkezi’nin Programları herkese açık ve en önemlisi de, buradaki tüm aktiviteler ücretsiz. Eğitim oturumları ve etkinlikler, Facebook ve ortakları tarafından düzenlenecek. Ayrıca kendi etkinliklerini düzenlemek isteyen insanlara ve kurumlara da açık olacak” dedi.