Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (KTSO) yapılan açıklamada, yürürlüğe giren “Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği” ile ilgili olarak 27 Aralık 2019 Cuma günü saat 14.30’da Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda bilgilendirme toplantısı düzenleneceği belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği 26.01.2017 tarihli ve 29960 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yeni düzenleme ile öncelikle Yönetmeliğin kapsamı toplu tüketim yerlerinde son tüketiciye sunulacak gıdaları ve mesafeli satış dahil olmak üzere gıda satış yerlerinin sorumluluklarını da kapsayacak şekilde genişletilmiştir.

İlimizde faaliyet gösteren gıda işletmecileri başta olmak üzere tüm gıda işletmecilerine ve toplu tüketim yerlerine bilgilendirme yapılmaktadır. Yine ilimizde gıda sektörü ile ilgili faaliyet gösteren esnaf odaları, ticaret ve sanayi odaları, borsalar, kooperatifler, ithalat/ihracata yönelik kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik bilgilendirme toplantılarına devam edilmektedir.

Bu kapsamda 27 Aralık 2019 Cuma günü saat 14.30’da Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi personeli Veteriner Hekim Şener Karabulut tarafından “Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği” ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.”