Kırklareli’de faaliyet gösteren 35 firma temsilcisinin katılımı ile “KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Destek Programı” kapsamında Romanya’nın Bükreş Şehri’nde İş Gezisi’nde bulunan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), Türkiye Cumhuriyeti Bükreş Büyük Elçisi Füsun Aramaz’ı makamında ziyaret ettiler.

20 Aralık 2019 Cuma günü saat 11.00’de gerçekleştirilen ziyarette; KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Yönetim Kurulu Üyeleri; Nihat Bıyıklı, Ertan Özbek, Hüsnü Güngör Akarca, Ahmet Eroğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Romanya-Türk Yatırımcılar Derneği Başkanı  Nazmi Doğan yer aldı.

* Başkan Ilık; “Kırklareli, Türkiye’de ekonomik gelişimini sürekli arttıran iller arasında yer alıyor”

KTSO Başkanı Soner Ilık ziyarette yaptığı konuşmasında tüm Rumen yatırımcıları Kırklareli’ye yatırım yapmaya beklediklerini belirterek; “Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kırklareli’nin kalkınmasında öncü kuruluş olmak hedefiyle hareket ediyoruz. Bu bağlamda hem ekonomik büyüme hem de insani gelişim için pek çok projeyi hayata geçiriyoruz.

Sanayisinin yanı sıra Kırklareli, eğitimli insan kaynağı, verimli toprakların getirdiği kaliteli Tarım ve Hayvancılık Ürünleri, Turizm İmkânları ile Türkiye’de ekonomik gelişimini sürekli arttıran iller arasında yer alıyor. Coğrafi konumu ve güçlü enerji altyapısı ilimizi yatırım için ön plana çıkarırken gelişmiş ulaşım altyapısı bizi Dünya’ya daha da yaklaştırıyor.

Oda olarak tüm bu alanlarda girişimcilerimizi desteklemeye gayret ediyoruz. Avrupa sınırında yer alan bir kent olarak uluslararası ticari ilişkilerimiz geliştirmek en büyük hedeflerimiz arasında yer alıyor. Romanya ise bu ülkelerin başında geliyor. Romanya’da faaliyet gösteren tüm firmaları Kırklareli’de yatırım yapmaya bekliyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen ziyaretten son derece memnun kaldığını belirten Türkiye Cumhuriyeti Bükreş Büyük Elçisi Füsun Aramaz, üzerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Ziyarette; KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık Türkiye Cumhuriyeti Bükreş Büyük Elçisi Füsun Aramaz’a Hilal şeklinde hediye ile Kırklareli Hardaliyesi, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan Teşekkür Plaketi, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’de Kırklareli’nin çeşitli yöresel ürünlerinin yer aldığı hediye paketini takdim etti.