Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO) düzenlediği seminerde, oda üyeleri “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” hakkında bilgilendirildi.

16 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 14.00’te Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminere; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile oda üyeleri katıldı.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından, Av. Ahmet Çobanoğlu ve Av. Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” hakkında katılımcılara bilgiler verdi. “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve İkincil Mevzuat Kapsamında Yükümlülükleri”, “KVKK Uyum Süreci Uygulamaları”, “Kişisel Verileri Koruma Kurumu Kararları”na ilişkin güncel bilgileri paylaştılar.

Seminerde; “Kişisel Verilerin Korunması Hukuku’nun Genel Prensipleri, Yaptırımlar”, “Kişisel Veri Kavramı, Veri Envanteri Hazırlanması ve Veri Sınıflandırması”, “Veri Sorumlusu ve Veri İşleyenin İdari, Cezai ve Hukuk Sorumluluğu”, “Veri İşleme Prensipleri”, “Verilerin Uluslararası Aktarımı ve Hukuki Sorunlar” ve “VERBİS’e (Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi) Kayıt Süreci” konuları ele alındı.

Katılımcıların sorularının Av. Ahmet Çobanoğlu ve Av. Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu tarafından cevaplandırılmasının ardından “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” Bilgilendirme Semineri sona erdi.