Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) tarafından, “KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Destek Programı” kapsamında 18-21 Aralık 2019 tarihlerinde Romanya’nın Bükreş Şehri’ne düzenlenecek olan iş gezisine Kırklareli’de faaliyet gösteren 35 firma temsilcisi katılacak.

Kırklareli ekonomisinin canlanması ve iki ülke arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilecek olan iş gezisi ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası  (KTSO) Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Destek Programı kapsamında odamız tarafından organize edilen Romanya-Bükreş Yurt Dışı İş Gezisi Programı’nı 18-21 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirileceğiz. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilerek, Kırklareli ekonomisine canlılık kazandırılmasının amaçlandığı iş gezimize Kırklareli’de faaliyet gösteren 35 firmamızın temsilcileri katılacak.

Resmi programımız 19 Aralık 2019 Perşembe günü saat 12.00’de başlayacak. Romanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştireceğimiz programda “Romanya Ekonomisi ve Yatırım Ortamı” konulu bir panel ve her katılımcı firmamız için ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecek. Programımızın ikinci gününde İlfov Şehri Ticaret Alanları Gezileri kapsamında; Natura Center Ziyareti, Su Market Ziyareti ile Doraly Ziyareti yapılacak. Romanya Türk Yatırımcılar Derneği ile toplantı gerçekleştirilecek.

Gerçekleştireceğimiz iş gezimize katılan firmalarımızın temsilcileri, Romanya’da kendi iş alanları ile ilgili olarak faaliyet gösteren firmaların temsicileriyle bir araya gelme fırsatını bulacaklar. Kurulacak olan işbirliktelikleri ile Kırklareli’mizin ekonomisinin canlanarak istihdamının artmasına katkıda bulunulabilecek.”