Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KTSO) “Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavı”na girip başarılı olan 11 kişiye düzenlenen tören ile sertifikaları verildi.

13 Aralık 2019 Cuma günü saat 14.00’te Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen Sertifika Töreni’ne; KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, KTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Özbek ile kursiyerler katıldı.

Sertifika Töreni öncesinde bir konuşma yapan KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan şunları kaydetti:

“Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) tarafından yürütülen “Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları” 05-06 Ekim 2019 tarihlerinde Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Yazılı, Eski Sanayi Sitesi’nde Uygulamalı olarak yapıldı.

TOBB MEYBEM Değerlendiricisi Ercan Şimşir tarafından 22 Aday; Motorlu Kara Taşıtı Satın Alma İşlemleri, Satın Alınan Araçları Satışa Hazırlama ve Satış İşlemlerini İçeren Yazılı Sınava tabi tutuldu. Yazılı sınavın ardından Eski Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren Barış Otomotiv’de Uygulamalı Sınav yapıldı.

Yapılan Yazılı ve Sözlü Sınavlarda başarı olup Yetki Belgesi almaya hak kazanan 11 Kursiyerimiz için Sertifika Töreni düzenledik. Başarılı olan kursiyerlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.”

KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan’ın konuşmasının ardından başarılı olanlara sertifikaları verildi.