Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; Trakya Kalkınma Ajansı ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Meslek Liselerini Güçlendirme Projesi kapsamında İstanbul Sanayi Odası (İSO)  Başkanı Erdal Bahçıvan’ın konuşmacı olarak yer aldığı Tarihçi Koray Şerbetçi’nin moderatörlüğünde, Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Motivasyon Etkinliği” konulu söyleşiye katıldı.

* KTSO Başkanı Ilık; “Bu tür etkinlikler gençlere yol gösterici oluyor”

Başkan Soner Ilık bu tür etkinliklerin gençlere örnek olmak ve onlara gelecek yaşantıları için yol göstermesi açısından çok önemli olduğunu belirterek; “Mesleki eğitimi doğru planlayabilirsek, aradaki ihtiyaçların ne olduğunu doğru yönetebilirsek bu durum bizim için büyük bir fırsata dönüşebilir.

Kırklareli; Tarım’dan Sanayi’ye çok güçlü bir ekosisteme sahip, bu bağlamda gençler açısından mesleki gelecek için büyük bir potansiyel taşımaktadır. Kırklareli’de özellikle gençlerin bu alandaki farkındalığını arttırmak ve böylece etkileyici başarı hikayelerine zemin hazırlamak gerekiyor” dedi.

Sorunlardan ziyade fırsatlara odaklanmanın gençleri başarıya götüreceğini vurgulayan Başkan Ilık;  gençlere yol göstermesi açısından önem teşkil eden programı düzenleyenlere ve programa katılarak tecrübe ve deneyimlerini gençlerle paylaşan İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan’a teşekkür etti.

Düzenlenen programa; Kırklareli Valisi Osman Bilgin, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Meslek Okulları’nın Müdür, Müdür Yardımcıları, Öğretmenleri ve öğrencileri ile Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcileri katıldı.