Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Kırklareli’ye yaptırılan Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sosyal Bilimler Lisesi ile Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiler.

Başkan Ilık ile Başkan Özsan gerçekleştirilen ziyaretlerde, Kırklareli TOBB Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Nurşen Turgut ve Kırklareli TOBB Anadolu Lisesi Müdürü Sinan Çiftlik ile görüşerek okulların faaliyetleri ve ihtiyaçları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

* Başkan Ilık; “Eğitime yapılan yatırım, bireye, örgüte ve sosyal sorumluluk gereği topluma yapılan yatırımdır”

Ziyaretlerde konuşan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Şehrimize TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun öncülüğünde okullar kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bir ülkenin kalkınması, o ülke halkının gelişmesine sıkı sıkıya bağlıdır. İnsanları geliştirmek, onlara kalkınmaya uygun davranışlar kazandırmak da ancak eğitimle olur. Eğitim ve geliştirme, verimliliği koruyan ve çalışanların gelecekteki işlerine hazırlanmasına destek veren bir unsurdur. Eğitime yapılan yatırım, bireye, örgüte ve sosyal sorumluluk gereği topluma yapılan yatırımdır. Eğitime yapılan yatırımların artması, insan ya da emek faktörüne verilen önemin arttığının ve bu faktörün verimlilik üzerindeki etkisinin her geçen gün daha farkında olduğunun bir göstergesidir.

Çocuklarımız, gençlerimiz bizlerin yarınları, umutlarıdır. Bu nedenle onlara sağladığımız her imkân, her yatırım ülkemizin gelişimine yaptığımız yatırımdır ve her fırsatta ifade ettiğimiz gibi değerini yitirmeyen ve her zaman kazandıran yatırım eğitime yapılan yatırımdır.

Yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin kişisel, sosyal ve kültürel yönde yetişmesinde, topluma faydalı birer fert olarak kazandırılmasında değerli öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, olarak TOBB tarafından ilimize yapılan okullarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz.  Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilimiz ve bölgemizin eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasında aynı çabayı göstermeye devam edeceğiz” dedi.