Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla ziyaretlerde bulundu. 25 Kasım 2019 Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyaretlerde ilk olarak Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan makamında ziyaret edildi.

* Başkan Ilık; “Öğretmenlerimiz sadece bir gün değil, her zaman hatırlanmalı”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ziyarette yaptığı konuşmasında Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan’ın şahsında tüm eğitim camiasının “Öğretmenler Günü”nü kutladı.  Ülke geleceğinin, iyi eğitim veren öğretmenlerin elinde olduğunu vurgulayarak, öğretmenlerin sadece bir gün değil her zaman hatırlanması gerektiğini kaydetti.

Başkan Ilık; “Yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin kişisel, sosyal ve kültürel yönde yetişmesinde, topluma faydalı birer fert olarak kazandırılmasında değerli öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir” dedi.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinin ardından Başkan Ilık ve Başkan Özsan; Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Anadolu Lisesi Müdürü Sinan Çiftlik’i, Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Nurşen Turgut’u, Kırklareli Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Kırbak ile okullarda görev yapan öğretmenleri ziyaret ederek, “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutladılar.

* Başkan Ilık; “Öğretmenlerimizin fedakarlıkla verdiği hizmet neticesinde geleceğe güvenle bakıyoruz”

Okullara yaptığı ziyaretlerde; Ülkemizin geleceğini şekillendiren irfan ordusunun mensupları olan öğretmenlerimizin değeri ölçülemez fedakarlıkta bulunduklarını belirten Başkan Ilık; “Ulu Önder Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği gün olan 24 Kasım, Cumhuriyetimizin en önemli kilometre taşlarındandır. Ülke geleceğini şekillendiren irfan ordusunun mensupları olan öğretmenlerin fedakarlıkla verdiği hizmet neticesinde geleceğe güvenle bakabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutsal görevi hakkı ile yerine getiren bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, hakkın rahmetine kavuşmuş olan tüm öğretmenlerimizi de saygıyla anıyorum” dedi.

Okul Müdürleri, idareciler ve öğretmenler ise Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) yöneticilerinin bu özel günde kendilerini yalnız bırakmayıp, ziyaretlerine gelmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, eğitim ve öğretim verdikleri desteklerden dolayı da teşekkür ettiler.