Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza gelen yazıda, “Türkiye Kırgız Cumhuriyeti 9. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı” vesilesiyle “Türk-Kırgız İş Forumu” düzenlenecektir.

21 Kasım 2019 Perşembe günü saat 14:30’da İstanbul’da Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de (Büyük Balo Salonu) gerçekleştirilecek “İş Forumu”na; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay ve Kırgız Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sayın Kubatbek Boronov iştirak edecek ve katılımcılara hitap edecektir.

Türkiye ve Kırgızistan arasındaki ticaret hacmi, ülke ekonomisinin büyüyeceği beklentilerine dayanarak yakın bir dönemde 1 milyar dolar seviyesine çıkartılması hedeflenmektedir. 2018 yılında Kırgızistan’a ihracatımız bir önceki yıla göre %9,8 oranında artmıştır ve 377,2 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir.

Kırgızistan’da; Ulaştırma Altyapısı, Telekomünikasyon, Hidroelektrik, Hidrokarbon Sanayi, Mineral, Metal ve Kıymetli Taş Madenciliği, Tekstil, Gıda İşleme, Tarım (Buğday, Tütün, Bakliyat vs.) Ambalaj Sanayi ve Turizm Sektörleri’nde yatırım olanakları bulunmaktadır.

İş Forumu’na katılım göstermek isteyen firma temsilcilerinin kirgizistan.tobb.org.tr  adresinde yer alan başvuru formunu en geç 20 Kasım 2019 tarihine kadar doldurması rica olunur.

Saygılarımızla.