* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Atatürk’ün koyduğu ilkeler sayesinde bugün Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinde olduğu, bunu engellemeye çalışan iç ve dış mihraklara karşı mücadelenin de sürdürüleceğine inancımız tamdır. Onun fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima yaşayacaktır. Adı, yaşadığı yüzyılı aşmış ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır” dedi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Ilık yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 81’inci yılında rahmetle, şükranla andı.

Atatürk’ün fikirlerinin daima yaşayacağını aktaran Başkan Ilık, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Milleti olarak, böyle bir lidere sahip olmakla duyduğumuz onur, hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Atatürk’ün koyduğu ilkeler sayesinde bugün Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinde olduğu, bunu engellemeye çalışan iç ve dış mihraklara karşı mücadelenin de sürdürüleceğine inancımız tamdır. Onun fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima yaşayacaktır. Adı, yaşadığı yüzyılı aşmış ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır.

İş dünyası, Atatürk’ün özel sektöre olan güvenini boşa çıkarmayacaktır. Bağımsızlık savaşımızın ardından en büyük mücadelemiz, uygarlık ve ekonomik gelişim üzerinedir. Çok çalışarak, çok üreterek dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında olmak gibi büyük ve ulvi bir hedefimiz var.

Ulu önderin yaşamı boyunca verdiği mücadele birçok ülkenin bağımsızlık savaşına ışık tutmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve minnet ile anıyoruz”