Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (KTSO) yapılan açıklamada, Kocaeli Sanayi Odası tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen “Sektörel Performans Değerlendirme” Ödül Organizasyonu’na başvuların 4 Kasım 2019 tarihinde sona ereceği belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Günümüz dünyasında, küresel rekabetteki artış işletmeleri değişime ve rekabet koşullarına hızla uyum sağlamaya imkân veren yalın organizasyon yapısı oluşturmaya ve kendilerine rekabet gücü sağlayacak stratejik yönetim anlayışı ve yöntemlerine yönlendirmektedir. Bugün başarılı kuruluşlar, modern yönetim anlayışlarını ve yöntemlerini rekabet avantajı yaratarak karlı sonuçlara dönüştürebilen firmalar olarak tanımlanıyor.

Bulunduğunuz sektörde rekabet edebilmek için, iş sonuçlarınıza göre firmanızı konumlandırmanız ve sektörünüzde size avantaj sağlayan ve iyileştirme yapmanız gereken konuları tespit etmeniz gerekmektedir.

Bugün farkı yaratan kuruluşlar, günümüzde sadece finansal sonuçlarla değil çevreye,  topluma ve sosyal yaşama katkılarıyla da marka değerini yükselten, kazanımlarını ve başarılı iş sonuçlarını tüm çalışan, paydaş ve müşterileri ile paylaşabilen vizyonerler olarak da tanımlanmaktadır.

Bu amaçla 2008 yılından bu yana Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde “Sanayi Kuruluşları Sektörel Performans Değerlendirme” Ödül Organizasyonu düzenleniyor. 2014 yılından itibaren organizasyona Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren tüm sanayi kuruluşları başvuru yapabiliyor.

Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde düzenlenen organizasyonun Çözüm Ortakları arasında; Price waterhouse Coopers Türkiye, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı ve Doğu Marmara ABİGEM A.Ş., Major Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi yer almaktadır. Bölgesel Ortakları ise; Marmara Bölgesinde yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı’dır.

Organizasyona başvuru yapan firmalar; Verimlilik, Yenilikçilik ve Markalaşma, Topluma Katkı, İstihdam, Çalışanların Geliştirilmesi ve Bilinçlendirilmesi, Dış Ticaret, Finansal Sonuçlar olmak üzere 7 farklı kriterde değerlendiriliyor.

Bugüne kadar Tüpraş, Ford Otomotiv, Kent Gıda, Arçelik-LG, Kordsa Global, Namet Gıda, Aygaz A.Ş. gibi Türkiye’nin önde gelen firmaları ile beraber birçok KOBİ’nin de ödül aldığı organizasyonun ödül almaya hak kazanacak kuruluşlar ödüllerini, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek ödül töreninde almaktadır.

* Firmanız Bu Değerlendirmede Neden Yer Almalı?

Tanınma ve Prestij, Karşılaştırma yapabilme imkanı, Kuruluşunuzun rekabet için iyileştirmesi gereken konular hakkında bilgi edinme imkanı, SANTEK’19 Fuarında “Sektörün Yıldızları” bölümünde ücretsiz yer alma imkanı sağlanacaktır.”

* Başvuru Linkleri:

2019 Yılı Organizasyonuna Katılım ve Ayrıntılı Bilgi için http://www.sektorelperformans.org/‘u tıklayınız.

2019 Yılı başvuru formu için https://kosano.org.tr/wp-content/uploads/2019/09/SPO-Anket.pdf’i tıklayınız.

2019 Yılı broşürü için https://kosano.org.tr/wp-content/uploads/2019/09/SPO-Brosur.pdf’i tıklayınız.