Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında 17-19 Ekim 2019 tarihlerinde Diyarbakır’da ilk kez düzenlenen “TOBB Akreditasyon Çalıştayı”na; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KTSO) temsilen Oda Genel Sekreteri Fatma Merve Gelep ile Oda personeli Sait Çetin katıldı.

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya’nın ev sahipliğinde Diyarbakır’da 3 gün boyunca süren ve Türkiye genelinden 300 Oda-Borsa Temsilcisi’nin katıldığı “TOBB Akreditasyon Çalıştayı”nda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Diyarbakır’ın manevi kültürün sağlam kalesi ve medeniyetler şehri olduğunu söyledi.

* Başkan Hisarcıklıoğlu; “Akreditasyon Sistemi bize bu konuda en iyi yol haritasıdır”

Akreditasyon konusunun önemine işaret eden Başkan Hisarcıklıoğlu; “Kendimizi devamlı yenilemek ve geliştirmek zorundayız. Kurumsal bir yapıya kavuşmalı, profesyonel şekilde çalışmalıyız. İşte Akreditasyon Sistemi bize bu konuda en iyi yol haritasıdır. TOBB yönetimi olarak bu işe verdiğimiz önemin bir göstergesi de sistemi ve kriterleri sürekli revize etmemiz. Daha objektif ve daha verimli olabilmek adına; denetimler, ziyaretler ve eğitimlere ayırdığımız kaynağı hep artırıyoruz. Sistemi devamlı geliştirip, daha iyi hale getiriyoruz” dedi.

* Başkan Hisarcıklıoğlu; “Şehrinizi marka yapmak üzere, liderliği de sizler üstlenecek, camiamıza, girişimcilerimize rehberlik edeceksiniz”

Konuşmasında Marka illerin, ilçelerin temelinde marka olan Oda-Borsalar’ın olduğunu anlatan Başkan  Hisarcıklıoğlu; “Şehrinizi marka yapmak üzere, liderliği de sizler üstlenecek, camiamıza, girişimcilerimize rehberlik edeceksiniz. İllerdeki, ilçelerdeki tüm paydaşları bir araya toplayarak onları harekete geçireceksiniz. Bu noktada, hizmet kalitesini daha da artırmak için, üyelerimizin, firmalarımızın taleplerini, ihtiyaçlarını toplamaya devam etmemiz lazım.

Başardık diye durmak da yok Zira artık dünyada sadece ülkeler markalaşmıyor. İller, hatta ilçeler marka haline geliyor, rekabette öne çıkıyorlar. İlin, ilçenin kanaat önderleri sizlersiniz. Bizden daha fazla nasıl hizmet bekliyorlar, bunu görmemiz lazım. Camiamıza yakışan kalitede ve aktif çalışan kurumlar olmamız lazım” dedi.