Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Edirne Valisi Ekrem Canalp başkanlığında gerçekleştirilen Trakya Kalkınma Ajansı’nın Ekim Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne bağlı İğneada Beldesi’ndeki bir otelde 09 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 12.00’de gerçekleştirilen toplantıya; Edirne Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Canalp, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım,  Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Aydın Karakoç, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Kalkınma Ajansı Uzmanları katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından Ajans Yönetim Kurulu Toplantısı Genel Sekreter Mahmut Şahin’in gündemi arz etmesiyle başladı. 2020 Yılı Trakya Kalkınma Ajansı çalışma programı ve bütçesinin görüşülmesinin ardından 23-24 Ekim 2019 tarihlerinde Mimar ve Mühendisler Grubu tarafından İstanbul’da düzenlenecek olan “4. AR-GE ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi”ne katılım sağlanmasına karar verildi. Toplantı dilek ve temennilerin iletilmesi ile sona erdi.

Toplantı sonrası Yönetim Kurulu Üyeleri Kırklareli ilinde turizme kazandırılması amacıyla restorasyon çalışmaları devam eden Demirköy Fatih Dökümhanesi’nde incelemelerde bulundu ve Bulgaristan sınırında bulunan Beğendik Köyü’nü ziyaret etti.

Düzenlenen ziyaretlere; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser’de katıldı.