Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Kırklareli merkez ilçe Bademlik Mahallesi’nde faaliyete geçen AÇEM Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 04 Ekim 2019 Cuma günü saat 14.30’da gerçekleştirilen açılış törenine katıldı.

KTSO Başkanı Soner Ilık AÇEM Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin; özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar ve diğer bireyler için her geçen gün hizmet ağını genişleten kurumsal hizmet veren bir merkez olma yolunda hayata geçirildiğini belirterek; “Genç Girişimler İsmail Eser ve Özel Eğitim Öğretmeni Furkan Akıncı tarafından ilimize kazandırılan bu merkez, özel çocuklarımızı sevgiyle kucaklayan profesyonelce destekleyen uzmanlar tarafından hep daha iyiye ulaşabilmek yoluna devam edeceğine inanıyorum.

750 m2’lik kapalı alanlı eğitim merkezinde gerekli tüm eğitim öğretim materyalleri, fizyoterapi odası, bireysel sınıflar, erken çocukluk destek eğitim odası ve grup sınıfları ile özel eğitim kurumlarında olması gereken tüm fiziki şartlar sağlanmıştır.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde; Erken Çocuklukta Müdahale Programı, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar, Özel Öğrenme Güçlüğü, Zeka ve Performans Ölçme Değerlendirme

Psikoloji Destek ve Aile Eğitimi, Fizik Tedavi konularında uzman kadrolardan destek alabilecekler. Özel çocuklarımız için merkezde çeşitli testler uygulanacağı ifade edilmektedir.

Merkezin çocuklarımızın toplumda kabulünü sağlayarak, yetenekleri doğrultusunda niteliksel açıdan en iyi şekilde gelişmelerini destekleyerek bağımsız ve kendini gerçekleştirebilen bireyler yetiştireceğine inanıyor, Kırklareli’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.