????????????????????????????????????

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 30 Eylül 2019 Pazartesi günü Amasya’da gerçekleştirilen “Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu (g3 Forum)” ile “2019 Yılı Ekonomik Toplantıları 2. Toplantısı”na katıldı. Forumda iş dünyasının önde gelen isimleri, girişimciler ve girişimci adaylarıyla deneyimlerini paylaştı.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın evsahipliğinde Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve fikirden finansmana her yönüyle girişimciliğin konuşulduğu, sektöründe başarıya ulaşmış iş insanlarının girişimci ve girişimci adaylarına tecrübe aktarımında bulunduğu “Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu”na; Dr. Osman Vali Varol’un yanı sıra Garnizon Komutanı Albay Mehmet Atlı, Belediye Başkanvekili Ahmet Aydın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, g3 Forum Başkanı Gülden Yılmaz, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, daire amirleri ve diğer konuklar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan forumun açılışında konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, artık Anadolu’ya yayılan g3 Forumu’nun bir marka haline geldiğini belirterek bunda kadın ve genç girişimci kurularının büyük emeklerinin olduğunu söyledi.

Genç girişimcilere ve girişimci adaylarına başarılı olmanın sırlarını anlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu; “Girişimcilik zenginliktir. Zengin olmanın formülü de girişimcilikte. Bugün Türkiye’de girişimcilik konuşuluyorsa, marka olduysa bunda hiç mütevazi olmayacağım, Türkiye’nin gündeminde girişimcilik yokken, Türkiye’nin gündemine biz soktuk. Kendim zengin olmak istediğim için yaptım bunu. Sen ne kadar zenginsen ben o kadar zenginim. Birbirimizden kıskanmamamız lazım, kim ne kadar zenginse muhakkak hepimize faydası olur” diye konuştu.

Vali Varol ise, prestijli forumun Amasya’da gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek Amasya’nın tarihçesi hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Habitat Başkanı Sezai Hazır, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ile g3 Forum Başkanı Gülden Yılmaz’ın girişimciler ve girişimci adayları ile deneyimlerini paylaştığı forumda Vali Varol ve beraberindekiler, kurulan stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.