Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın 26 Eylül 2019 Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

KTSO Meclis Başkanı Özsan’ın da Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası adına oy kullandığı Olağan Genel Kurul’da bir kez daha Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Dr. Markus C. Slevogt 2022 yılına kadar Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevine devam edecek.

Yapılan seçimlerin ülkemiz ve bölgemiz adına hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Özsan; “1994 yılından bu yana Türkiye ile Almanya arasında ticaret ve sanayinin gelişmesi yönünde bir köprü kuran ve uluslararası bağlantıları ile bu doğrultuda çalışmalar yürüten Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın Genel Kurul Toplantısı, 26 Eylül 2019 Perşembe akşamı İstanbul Marriott Otel Şişli’de yapıldı. 42 üye aday olarak yarıştı. 900’den fazla üyesi bulunan kurumun Yönetim Kurulu Seçimi’nde 284 oy kullanıldı.

Genel Kurul tarafından Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Tüzüğü’ne göre, önümüzdeki 3 yıl görev yapacak olan Yönetim Kurulu’na; Dr. Markus C Slevogt (Başkan) – Amarkon Group A.Ş., Andreas Radel – Ejot Tezmak A.Ş., Dr. Adem Akkaya – NRW. INVEST Turkey, Özgür Al – Hamburg Süd Ltd. Şti., Pınar Ersoy – DZ Bank AG, Doç. Dr. Mehmet Köksal – Köksal Avukat Ortaklığı, Dr. Buğra Borasoy – EnBW Holding A.Ş. ve Orkan Falay  – THY A.Ş. seçildi.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda tekrardan Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Dr. Markus C Slevogt’a ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne başarılar diler, yapılan seçimlerin ülkemize ve bölgemize hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi.