Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AB Ulaştırma ve Hareketlilik Komisyoneri Violeta Bulc ve protokolün katılımları ile gerçekleştirilen “Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi Çerkezköy-Kapıkule Kesimi Temel Atma Töreni”ne katıldı.

25 Eylül 2019 Çaramba günü saat 11.30’da Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak kullanılan Edirne Tarihi Karaağaç Tren İstasyonu’nda düzenlenen “Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Çerkezköy-Kapıkule Kesimi İnşasının Temel Atma Töreni”ne; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AB Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Violeta Bulc, AB Türkiye Delegasyonu Christian Berger, Bulgaristan Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Angel Popov, protokol mensupları ve vatandaşlar katıldı.

* Başkan Ilık; “Projenin tamamlanması ile bölgemizde ciddi bir ticari hareketlilik olacak”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, bu projenin bölge ekonomisinin gelişmesine büyük katkısı olacağını ifade ederek; “Bu proje ile ülkemiz coğrafi olarak Avrupa Birliği’ne bağlanmasını simgelemektedir. Yaklaşık 4 yıl süreceği ifade edilen bu projenin inşaat çalışmaları kapsamında burada çalışacak olanlar yine bu bölgeden temin edilecek. Buda bölgemizde istihdamın artmasını sağlayacak. Projenin tamamlanarak hizmete girmesi ile birlikte bölgemizde ciddi şekilde bir ticari hareketlilik olacaktır. Bölgemiz ekonomisinin canlanması adına bu projenin hayata geçirilmesini çok önemsiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.