Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ve Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) iş birliğinde düzenlenen “3. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı”nda stant açtı.

Açılan stantta Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren firmaları tanıtan broşürler ve kitapçıklar dağıtıldı. Kırklareli’nin Coğrafi İşaretli Ürünü olan “Kırklareli Hardaliyesi” stantı ziyaret edenlere ikram edildi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser’in de katıldığı fuarın 25 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 16.00’da gerçekleştirilen açılış törenine; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Çiğdem Koncagül ve Mustafa Yel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

* Başkan Ilık; “Bu fuar ile Trakya’daki firmalarımızın birbiri ile ticaret yapmasına imkan tanınıyor”

“3. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı”nın büyük firmalar ile KOBİ’lerin bir araya getirilmesi için büyük bir önem taşıdığını belirten Başkan Ilık; “Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile Trakya Kalkınma Ajansı’nın işbirliğinde bundan 3 yıl önce başlatılan bu fuar projesinde büyük firmalar ile küçük KOBİ’leri bir araya getirmekti.

Trakya Bölgesi’ndeki büyük firmalarımızın uzak yerlere gitmeden, dibindeki komşusundan malzeme tedarik etmelerini temin etmekti. Hem daha uygun maliyetle malzeme tedarik imkanı olsun hem de KOBİ’lerimizin büyümesi istendi. Böylece her iki taraf da Kazan-Kazan Sistemi ile kazanmış olacak böylece de bölgemiz kazanacak. Tabii ki Türkiye’nin her yanı bizim ama biz Trakya’daki firmalarımızın birbiri ile ticaret yapmasına daha büyük özen gösteriyoruz. Bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

* Fuar’da “Satınalma ve Tedarik” konuşulacak

“3. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı bu yıl iki önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak. 26 Eylül 2019 Perşembe saat 14.00’da İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Erdal “Satınalma ve Tedarik Zincirlerinde Risk Yönetimi” konusuyla;  27 Eylül 2019 Cuma saat 10.30’da ise TÜSMOD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Hüryılmaz ise “Satınalma ve Tedarik Yönetiminde Dijital Uygulamalar” konusuyla Çerkezköy Endüstriyel Fuarı Seminer Salonu’nda katılımcılarla buluşacak.