T.C. Kırklareli Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü, Kırklareli Belediyesi, Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kırklareli Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “32. Ahilik Haftası Kutlamaları” kapsamında  “Ahilik Haftası” Programı düzenlendi.17 Eylül 2019 Salı günü saat 10.00’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Kırklareli Vali Yardımcısı Tahir Demir, Kırklareli Ticaret İl Müdürü Osman Yeter Somer, Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Fuat Şeker, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Kahraman, Oda Başkanları ile öğrenciler katıldı.

Düzenlenen programa katılan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan “İlin Çırağı” Ercan Nişancı’ya Plaket verdi.

Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda; “İlin Ahisi”ne, “İlin Kalfası”na, “İlin Çırağı”na, Programa Sponsor olan firmalara, “15 Temmuz” konulu “Kompozisyon Yarışması”nda dereceye girenlere, “Sloganlı Afiş Tasarım Yarışması”nda dereceye girenlere Plaketleri, “Ustalık Belgesi” almaya hak kazananlara Belgeleri verildi.

“Yılın Ahisi” Sabriye Erşen’e Kırklareli Vali Yardımcısı Tahir Demir, “İlin Kalfası” Ömer Akıncı’ya Kırklareli Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Kahraman, “İlin Çırağı” Ercan Nişancı’ya Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan Plaket verdi.

Programa sponsorluk yapan Solmazer Firması adına Mehmet Karaca ile Pilsan Firması adına Oğuzcan Çetinalp’a Kırklareli Vali Yardımcısı Tahir Demir tarafından Plaket verildi.

“Ustalık Belgesi” almaya hak kazanan; Alperen Matyar, Burak Eren, Okan Çelik, Barış Şen, Batuhan Kavanoz, Onur Ergin, Mehmet Ergin, Muhammed Siyahkaya, Doğukan Örslü, Bartu Görkem Doğuş, Raşit Ünal, Gülşen Alkan, Nehir Durmaz Süzülmüş ile Pınar Akıncıoğlu’ya Kırklareli Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Beyazıt Demir Belgelerini verdi.

“15 Temmuz” konulu “Kompozisyon Yarışması” 1’ncisi Büşra Tuğran, 2’ncisi Ercan Nişancı ile 3’ncüsü Alihan Ateş’e Kırklareli Ticaret İl Müdürü Osman Yeter Somer Plaket verdi.

“Sloganlı Afiş Tasarım Yarışması” 1’ncisi Orhan Eren, 2’ncisi Barış Kaz ile 3’ncüsü İlkay Kavanoz’a Esnaf Odası Başkanları Şaban Doğan, Hikmet Şimşek ve Hikmet Ay tarafından Plaket verildi.