Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Bıyıklı, T.C. Kırklareli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kırkşehitler İlkokulu’nda düzenlenen “İlköğretim Haftası” Programı’na katıldı.2019/2020 Eğitim ve Öğretim Yılı”nın başlaması dolayısıyla 16 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 10.30’da Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in katılımı ile düzenlenen tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Program; Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması, Okul Müdürü Meral Küçükyılmaz, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan ve Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in konuşmalarının ardından Kırklareli Atatürk Ortaokulu Halkoyunları Ekibi’nin gösterisi ile sona erdi.Programın ardından Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve beraberindekiler Kırkşehitler İlkokulu’nun 1. Sınıflarını gezerek bu yıl ilk defa okula başlayan öğrencilerle sohbetler ederek, hediyeler verdiler.

* Başkan Ilık; “Öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim yılı geçirmelerini diliyorum”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık “2019/2020 Eğitim ve Öğretim Yılı”nın başlaması dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri olan nesiller yetiştirmek asli vazifemiz olmalıdır. Toplumların huzurlu, güvenli ve refah içinde yaşaması ancak bu şekilde mümkündür. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirebilirsek ülkemizin yarınları da o kadar güvende ve aydınlık olacaktır.Öğrencilerimizin; sorumluluk alabilen, analiz yapabilen, arkadaşlarıyla sevgi ve saygı temeline dayalı ilişkiler kurabilen bireyler olarak kendilerini yetiştirme hedefiyle başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.Çocuklarımızın yetişmesinde önemli bir rolü olan değerli anne ve babaların da eğitim sürecine olumlu ve yönlendirici katkılar sunacağına inanıyorum. Okul-aile ve öğretmenler arasındaki iş birliğinin, evlatlarımızın başarılarını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Bu vesileyle okul-veli ve öğretmen arasında samimi ve güvene dayalı bir iletişimin kurulmasının çocuklarımıza çok önemli katkılar yapacağını düşünüyorum.Bu vesile ile öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim yılı geçirmelerini diliyor, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ülkemize, milletimize, öğretmen ve milli eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”