Bulgaristan Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Ivaylo Stanev, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Yönetim Kurulu Üyeleri; Nihat Bıyıklı, Ertan Özbek, Hüsnü Güngör Akarca ile Ahmet Eroğlu’da yer aldı. 03 Eylül 2019 Salı günü saat 15.00’te gerçekleştirilen ziyarette KTSO Başkanı Soner Ilık tarafından Bulgaristan Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Ivaylo Stanev’e odanın tarihçesi, çalışma sistemi ve bölge ekonomisindeki yeri hakkında bilgiler verildi. İki ülke arasındaki ikili ilişkiler ve Kırklareli’de yapılabilecek yatırımlar hakkında konuşuldu. Kasım ayı içerisinde Bulgaristan ve Kırklareli’deki firmaların katılımı ile bir etkinlik yapılması kararlaştırıldı.

Başkan Soner Ilık; “Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizle birlikte hedefimiz Balkanlar ile yakınlaşmak ve yeni işbirlikleri kurmaktır. Bu konuda iş dünyamıza yeni işbirlikleri için platformlar oluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız Kırklareli ekonomisini canlandırmak için gerek yurt içinde gerekse de yurtdışında girişimlerde bulunmaktır. Bunun içinde gece gündüz demeden çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz ” dedi.

Görüşmede Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişerek artması için çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Ticaret Ateşesi Ivaylo Stanev, yaşanılan her türlü sıkıntıların çözümü noktasında firmalara yardıma hazır olduklarını söyledi.