Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), Kırklareli ve Tekirdağ’ın oda ve borsaları ile Trakya Kalkınma Ajansı’nın (TRAKYAKA) desteğiyle Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından “Senin De Bir Dikili Ağacın Olsun” Kampanyası’na tam destek veriyor.

Orman yangınlarında tahrip olan yerlerin ağaçlandırılması için başlatılan kampanyanın çok önemli olduğunu vurgulayan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) öncülüğünde Edirne Valiliği’nin 29.08.2019 tarih ve 8849 sayılı onayı ile ülke genelinde başlatılan “Senin De Bir Dikili Ağacın Olsun” Kampanyası’nı destekliyor, tüm doğaseverlerin de desteğini bekliyoruz.

Keşan’da meydana gelen yangınlarda 60 dönüme yakın ormanlık alan kül oldu. Bu bölgenin ağaçlandırılmasına sponsor olmak için kampanya başlatıldı. Yangınlarda tahrip olan yerlerin ağaçlandırılması ve yeni ormanların kurulması için düzenlenen kampanyada bir fidan bedeli 10 liradır. Fidanlar için yardımlar toplamak üzere ETSO bünyesinde bir hesap açıldı. Toplanacak para ile o bölge ağaçlandırdıktan sonra Trakya’da yeni ormanlar oluşturabilir. Bu yardımlar toplanıp, yanan ormanların ağaçlandırılması için Tarım ve Orman Bakanlığı’na aktarılacak. Ormanlarımızı artırmak için elimizden geleni yapıyor ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kampanyaya Katılmak İsteyenler İçin Hesap Numarası:

Hesap Adı : Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Şube        : T.C. Ziraat Bankası Edirne/Selimiye Şubesi

IBAN        : TR 4200 0100 2471 3211 1461 5179