Odamız ile TOBB-MEYBEM A.Ş. arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Emlak Danışmanı-(Seviye 4) ve Sorumlu Emlak Danışmanı-(Seviye 5)  MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı açılacaktır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından gayrimenkul ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenleme amacıyla hazırlanan “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” 05.06.2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu yönetmelik kapsamında;

* Gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendilerinin, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne,

* İşletmede Pazarlama ve Satış Personeli olarak çalıştırılan kişilerin Emlak Danışmanı (Seviye 4) Mesleki Yeterlilik Belgeleri’nden birine sahip olmaları gerektiği belirtilmiştir.

Taşınmaz ticareti ile iştigal eden gerçek kişi ve tacirlerin faaliyetlerine devam edebilmeleri için 05.12.2019 tarihine kadar yönetmeliğe uygun hale getirmeleri gerekmektedir.

Bu bağlamda Odamız aracılığıyla Emlak Danışmanlığı Mesleği’nde belge almak isteyen üyelerimiz ve çalışanları için sınav organize edilecek olup; sınava öncelikle ön başvurular alınacak,  başvurular doğrultusunda sınavlar planlanarak kesin sınav tarihleri ayrıca belirlenecektir.

Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen üyelerimiz ve/veya çalışanlarının şahsen gelerek ya da  aşağıdaki iletişim bilgilerinden Odamıza ulaşarak sınav için başvuruda bulunmaları önemle rica olunur.

* Başvuru için Son Başvuru Tarihi:

06 Eylül 2019 Cuma

Saat: 17.30

* Başvuru için irtibat:

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası

Sicil Memuru Özgür Emir

Tel: (0288) 212 43 25