Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli ekonomisini canlandırmak amacıyla Ankara’da;  bölgemizde açılmasını arzu ettiğimiz İç Gümrükleme Sahası ve Dereköy Gümrük Kapısı’nın Modernize edilmesi çalışmaları ile ilgili olarak ziyaretler gerçekleştirdiler.

Bu kapsamında Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, T.C. Ticaret Bakanı Başdanışmanı Cihat Alagöz ile Kırklareli’nin ve bölgemizin sorunlarını konuşup çözümler üretmek için biraraya geldi. Yapılan görüşmede bölgemizde açılmasını arzu ettiğimiz İç Gümrükleme Sahası ve Dereköy Gümrük Kapısı’nın Modernize edilmesi çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

* “İç Gümrükleme Sahası ve Dereköy Gümrük Kapısı’nın Modernize edilmesi çalışmaları hakkında görüşmelerde bulunduk”

Başkan Ilık yaptığı açıklamasında Kırklareli ekonomisinin gelişerek, istihdamın artması için Oda olarak çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını belirterek; “İlimiz ekonomisini canlandırarak, istihdamı arttırıp, işsizlik oranını en düşük seviyelere getirebilmek amacıyla Oda olarak çeşitli faaliyet ve çalışmalar içerisindeyiz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretimizde çeşitli ziyaret ve görüşmelerde bulunduk.

Ticaret Bakanı Başdanışmanı Cihat Alagöz ile gerçekleştirdiğimiz görüşmemizde bölgemizde açılmasını arzu ettiğimiz İç Gümrükleme Sahası ve Dereköy Gümrük Kapısı’nın Modernize edilmesi çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Olumlu geçen bu görüşmemizin ilimiz için hayırlı olacağına inanıyoruz.

Her şey Kırklareli’mizdeki vatandaşlarımızın daha refah içerisinde yaşamaları içindir. Bu sebeple bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Kırklareli’miz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.