Kurban Bayramı dolayısıyla 12 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Toplantı Salonu’nda Bayramlaşma Töreni düzenlendi.  Törene; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile oda personelleri katıldı.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, bu tür organizasyonların birlik ve beraberliğin sağlanması açısından önem arz ettiğini ve bundan sonra da yapılması gerektiğine vurgu yaparak; Kurban Bayramı’nın tüm İslam Alemi’ne, Ülkemize, Milletimize ve işadamlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Ilık bayramlaşma programında yaptığı konuşmasında, öncelikle herkesin bayramını kutlayarak; “Gerek Dini gerekse Milli Bayramlardaki heyecan, bir araya gelmemizi böylece zaman içerisinde olan sıkıntılarımızı unutmamıza çok büyük katkı sağlıyor. Dolayısıyla hiç olmazsa 3-5 gün bir Bayram vesilesiyle bunları bir tarafa bırakmak suretiyle, işten koparak yüksek bir moralle kendimize geliyoruz. Bu yüksek moral belli bir süre daha gidiyor. İkinci bir bayrama dünüşüyor. Şanslı bir millet olarak da bunu yaşıyoruz. Bu gerçekten bizler için çok önemli. Bu sorumlulukları bizlerde gelecek nesillerimize taşımalıyız.Bu sorumluluğu hissederek, Bayram heyecanını hissederek buraya geliyoruz, mümkün mertebe de burada olmaya çalışıyoruz. Çok güzel bir geleneğimiz var burada. Bu güzel gelenek, karşılıklı saygı sevgi içerisinde bugüne kadarki bayramlarda devam etti. Umarım ki bu hep böyle de devam edecektir. Bu, odamızın tarihine yakışır bir gelenektir.

Kurban Bayramı’nın bütün bu güzelliklere vesile olması dileğimle başta Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz ve ülkemizin güvenliği için 24 saat görev başında bulunan Güvenlik Güçlerimiz olmak üzere üyelerimizin ve tüm halkımızın kurban bayramını kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.