Üyelerinin “Devlet Destekleri”nden en iyi şekilde yararlanması amacıyla Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanlığı düzenlediği; Eğitim, Tanıtım ve Danışmanlık faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor.  Bu kapsamda, Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Nur Feyza Halat “Devlet Destekleri” ile ilgili olarak oda üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

Yeni yatırımların teşvik edilmesi,  iş hacimlerinin gelişmesi, işletmelerin güçlendirilmesi, hedefleriyle farklı kamu kurumları tarafından sağlanan desteklerin en iyi şekilde anlatılması amacıyla faaliyetler düzenlediklerini belirten Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Bölge ekonomisine ve gelişimine katkı sağlamak, üyelerimizin rekabet gücünü artırmak, Ajans faaliyetleri ve özellikle Devlet Destekleri hakkında bilgilendirmek amacıyla Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde, TRAKYAKA Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzmanları tarafından odamızda bilgilendirmelerde bulunulmaktadır. Yapılacak olan bu bilgilendirmelerin tarihlerini üyelerimize bildireceğiz. Desteklemeler konusunda doğru bilgiye, doğru kaynaktan ulaşabilmeleri amacıyla üyelerimizi odamıza bekliyoruz.”