Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na seçilen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu tebrik ederek şunları kaydetti:

“Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgız Cumhuriyeti, Türkmenistan ve Özbekistan arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişmesine destek olmak amacıyla kurulan, Türk Ticaret ve Sanayi Odası / Türk Odalar Birliği 1. Genel Kurulu; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) işbirliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Türk Ticaret ve Sanayi Odası / Türk Odalar Birliği 1. Genel Kurulu’nda Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na ilk Başkan olarak üst birliğimiz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu seçildi.​

Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na, üye ülkelerin önergesi ile ilk Başkan olarak seçilen TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu kutlar, bu görevin ülkemiz adına hayırlı olmasını dileriz.”