Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa Tatlıca, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık’ı ziyaret etti.

Kurum hakkında bilgiler veren Müdür Tatlıca şunları kaydetti:

“Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumumuz 11.11.2013 tarihli Bakanlık oluruyla 800 kişilik olarak hizmete açılmış ve 28.11.2013 tarihinde hükümlü kabulüne başlanmıştır. Kurumumuzun kapasitesi daha sonra bakanlık oluru ile 1120 hükümlüye çıkarılmış olup; 96 Koğuş 2 Atölye, Spor Salonu, Mutfak, Çamaşırhane ve Kalorifer dairesinden oluşan hizmet binalarıyla faaliyetine devam etmektedir.

Kurumumuz Kırklareli-Babaeski karayolu 17. Km’de Menekşedere mevkiinde bulunmaktadır. Kurumumuza ait toplam 997 dönüm arazi mevcuttur. İşyurtları Yüksek Kurulumuzun onaylarıyla kurumumuzda; Hizmet Sektörü, Uygulamalı Sosyal Tesis İşletmeciliği, Endüstri Ürünleri, İnşaat ve Onarım İşleri ile Tarım ve Hayvancılık ana faaliyet iş kolları kurulmasına izin verilmiştir. Mevcut arazi üzerinde Ziraat iş koluna bağlı olarak; Sebze, Meyve, Tahıl, Yem Bitkileri ve Endüstriyel Tarım Ürünleri yetiştirilmektedir. Bu yetiştirilen ürünler Kırklareli merkez ilçe İstasyon Caddesi üzerindeki satış birimimizde Kırklareli halkımıza satılmaktadır.”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Oda’nın yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi.