Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Alman Otomotiv Devi Volkswagen’in Türkiye’ye yapmak istediği 1.3 milyar Euro’luk yatırımı Kırklareli’ye kazandırmak için tüm Kırklareli halkını Yatırım Seferberliği’ne çağırdı.
* “Bu yatırım Kırklareli’yi uçuracaktır”
Yapılacak yatırımın Kırklareli ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacağını vurgulayan KTSO Başkanı Soner Ilık, bu sebeple tüm Kırklareli halkının bu çağrıya kulak vermesi gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
“Ulusal basına yansıyan haberlere göre Alman Otomotiv devi Volkswagen Türkiye’ye 1.3 milyar Euro’luk yatırım yapmak istediğini açıkladı. Bu yatırım pek çok kişiye iş imkanı sağlamanın yanı sıra ilgili yan sanayi yatırımlarının gelmesine de katkı sağlayacak. Dolayısıyla kentimizin ekonomik gelişimine ciddi oranda katkı sağlayacak.
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak, kısa bir mektup yazarak yatırımlarını Kırklareli’ne yapmaya davet ettik. Firma yetkilerini etkileyebilmek ve böylesine büyük bir kararın ilimiz lehine verilmesi için sosyal medyadan yapacağınız gönderilerinizle desteklerinizi bekliyoruz.
Gönderinizin firma merkezine ulaşabilmesi twitter ve instagramda @vwgroup etiketini kullanmanız önemli. Kampanya süresine kaç gönderi yapıldığını takip edebilmek adına da #vwinvestinkirklareli etiketini kullanmanız gerekiyor. İlimizin ismini sürekli ön planda tutabilmek için ayrıca #kirklareli yazabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyalarımızda yer alan görselleri de paylaşmanızı rica ediyoruz. İşinizi kolaylaştırabilmek için bir Türkçe metin de hazırladık. Dilerseniz örneğini paylaştığımız İngilizce metni ekteki görsellerle beraber paylaşabilirsiniz. Eğer Türkçe mesaj iletmek isterseniz Almanlar için bunu tercüme ettirmek çok zor olmayacaktır.
Haydi Kırklareli Volkswagen’in yatırımını ilimize hep birlikte kazandıralım.
Twitter ve İnstagram için Örnek Gönderiler;
@VWGroup We believe that Kırklareli will be a suitable province for your investment. #vwinvestinkirklareli #kirklareli
@vwgroup Türkiye’deki yatırımınız için en uygun ilin Kırklareli olduğunu düşünüyoruz. #vwinvestinkirklareli #kirklareli”
* “Kırklareli, Volkswagen’in Türkiye’de yatırım yapacağı en avantajlı İl’dir”
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Türkiye’de yatırım yapılacak en uygun ve avantajlı İl’in Kırklareli olduğunun yer aldığı, Volkswagen’e gönderdikleri sunum yazısında şunlara yer verdiklerini kaydetti:
“Türkiye’de yatırım yapmak için araştırma içinde olduğunuzu öğrendik ve bu duruma çok mutlu olduk. Kırklareli’nin yatırımınız için uygun bir il olacağını düşünüyoruz.
Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Kırklareli konumu itibari ile önemli avantajlara sahip bir il. Bulgaristan ile olan sınır ilişkisi diğer Avrupa ülkelerine ulaşımı kolaylaştırırken, İstanbul ve Tekirdağ Asya Port Limanı’ndan tüm Dünya’ya erişmek mümkün.
Yatırımcıların ihtiyaç duyabileceği her türlü altyapı tesisine sahip olan Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) büyük yatırımlar için uygun alanları barındırmakta. Kentin eğitim ve kültür seviyesi gelişmiş insan kaynağı yatırımcılar için ayrı bir şans.
Bulgaristan’a açılan sınır kapılarına 1 saat, Tekirdağ Asya Port Limanı 2 saat ve Yunanistan sınırına 3 saatlik ulaşım süreleri lojistik açıdan nakliyat için kolaylık sağlıyor. Mevcut otoban ve gelişmiş yollara ek olarak ilimize kadar ulaşacak Kuzey Marmara Otoyolu Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’a ulaşım süresini 1.5 saate düşürecek. Yine yakın zamanda tamamlanacak olan hızlı tren projesi İstanbul ve civar kentlerden toplu taşımayı kolaylaştıracak.
Eğer Kırklareli’ne yatırım yapmayı düşünürseniz yatırımınızı kolaylaştırmak için gerekli her kolaylığı sağlayabiliriz.”