Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu, iki ülke ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı “İspanya Sivil Liyakat Nişanı Encomienda Payesi” verilmesinden dolayı kutladı.
Daha çok firmanın karşılıklı ticaret ve yatırım yapmasını sağlayacağını ifade eden Başkan Ilık yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“İspanya Kralı VI. Felipe adına İspanya Büyükelçisi Juan Gonzalez Barba tarafından iki ülke ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı “İspanya Sivil Liyakat Nişanı Encomienda Payesi” verilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu kutluyorum. Takdim edilen Liyakat Nişanı ile iki ülke arasındaki ticari ilişkiler daha da aratacaktır. Daha çok firmanın karşılıklı ticaret ve yatırım yapmasına olanak sağlanacaktır.
İspanya, Türkiye’nin en önemli ilk 10 ticaret partneri arasında. İspanya’dan Türkiye’ye yapılan yatırımlar da 10 milyar avroyu aştı. 700’e yakın İspanyol firması Türkiye’de faaliyette bulunuyor. Bu da İspanya’nın Türkiye’ye ve Türk ekonomisine güvendiğini gösteriyor. Son yıllarda Türk firmalarının da İspanya’ya ilgi gösterdiğini memnuniyetle görüyoruz. Türkiye genelinde 100 civarında firmamız, İspanya’da yatırım yapmış durumda bulunuyor.”