Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık ile Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sosyal Bilimler Lisesi’nin 10 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 16.00’da Okul bahçesinde düzenlenen İlk Mezuniyet Töreni’ne katılarak, 48 öğrencinin mutluluğunu paylaştılar.
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cahit Akın ile Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kerim Sanık’ın da katıldığı tören Saygı Duruşu’nda bulunulmasının ardından, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Okul Müdürü Aydın Kesici’nin konuşmasının ardından, Bayrak ve Flama Teslim Töreni gerçekleştirildi. Okul Birincisi Zeynep Kaan’da bir konuşma yaparak, mezuniyet kütüğüne mezun öğrenciler adına amblem çaktı. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cahit Akın’ın Okul Birincisi Zeynep Kaan’a Plaket vermesinin ardından mezun olan öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından Mezuniyet Belgeleri’nin verilmesi ve mezun olan öğrencilerin keplerini havaya atması ile tören sona erdi.
* Başkan Ilık; “Ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz”
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sosyal Bilimler Lisesi’nden mezun olan öğrencilerimize meslek hayatlarında başarılar dileyerek şunları kaydetti:
“Üç şeyden asla vazgeçmeyiniz; Sağlık, saygı ve sevgi’den. Bu üç şey size, ailenize ve ülkemize mutluluk getirecektir. Sağlıklı düşünen insan çok çalışacak, saygılı olan kişi başkalarını fark edecek ve sevgi dolu kişi de başta kendi ülkesi olmak üzere tüm insanlığı sevecektir. Hızla değişen bu dünyada değişime ayak uydurmak, muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşımak için şarttır. Sizlerden dürüst, çalışkan, sevgi dolu, adil iyi bir insan, değer ve tutumlara bağlı olmanızı istiyorum.


Değerli gençler, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder Atatürk; “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır.
Öğrencilerimizden bu yıl mezun olacaklara meslek hayatlarında başarılar diler, öğrenime devam eden öğrencilerimize de derslerinde başarılar dilerim. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”