* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun “Türkiye’nin En itibarlı İş Dünyası Sivil Toplum Kuruluşu Lideri” olarak seçilmesinden dolayı çok memnun olduğunu belirterek; “Rıfat Hisarcıklıoğlu gibi vizyon sahibi bir liderin ve TOBB gibi ülkemize ekonomik yön veren bir STK’nın bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” dedi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen “Türkiye İtibar Endeksi Araştırması”nda, “Türkiye’nin En itibarlı İş Dünyası Sivil Toplum Kuruluşu Lideri” seçilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu tebrik etti.

Başkan Ilık; “TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu üst düzey yöneticilik yapmış, ekonomiyi yakından bilen, çok kıymetli bir başkandır. İş dünyası ve ülkeler arası iş hacminin gelişmesi anlamında çok olumlu adımların atılmasına vesile olmuştur. İş dünyamızın temsiliyeti olarak, karar alma süreçlerini hızlandıracak ve yapısal reformların hayata geçirilmesini sağlayacağına inancım tamdır. Rıfat Hisarcıklıoğlu gibi vizyon sahibi bir liderin ve TOBB gibi ülkemize ekonomik yön veren bir STK’nın bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” dedi.
Türkiye örneklemi kabul edilen 26 Bölge ve 72 İl’de Bilgisayar Destekli Telefon ile Arama Yöntemi kullanılarak (CATI) yapılan araştırmada; Holdingler, Enerji, Beyaz Eşya, GSM, İnşaat, Otomobil, Hazır Giyim, Gıda, İlaç, Ulaşım, Bankacılık, Elektronik Eşya, Turizm, Sigorta, Eğitim, Makine, Mobilya, Perakende, Alkolsüz İçecek ve Akaryakıt Sektörü dahil olmak üzere ana sektörlerin mercek altına alındığı araştırmada kurum ve markaların kamuoyunda bıraktığı algı ve izler tespit edildi.