Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO) ev sahipliğinde, Kırklareli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği Bilgilendirme Toplantısı” Oda Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
21 Mayıs 2019 Salı günü saat 10.00’da başlayan toplantıya Kırklareli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül, Şube Müdürü Savaş Erden, TSE Bölge Koordinatörü Seyyit Akdovan ile Asansör Tamir, Bakım ve Montaj Firmaları’nın yetkilileri, İlçe Belediyelerin İmar yetkilileri ve A Tipi Asansör Muayene Kuruluşları’nın yetkilileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmalarını; Kırklareli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül ile TSE Bölge Koordinatörü Seyyit Akdovan yaptı.
Kırklareli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü Savaş Erden; “Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği”ne ilişkin olarak; “Amaç, Kapsamı Dayanak ve Tanımlar”, “Asansör Kimlik Numarası, Asansörün Binaya/Yapıya Fenni Uygunluğunun Kontrolü ve Asansörün Tescili”, “Bakım, Bakımın Kapsamı ve Bakımla İlgili Diğer Hususlar”, “Garanti Belgesi, Satış Sonrası Hizmetler ve Yetkili Servis İle İlgili Şartlar”, “Mevcut Asansörün Güvenlik Seviyesinin Arttırılması”, “Çeşitli ve Son Hükümler” konularında slayt sunumu eşliğinde açıklamalarda bulundu.
TSE Bölge Koordinatörü Seyyit Akdovan’ın “TS12255 Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Standardı” konusu ile ilgili bilgilendirme yapmasının ardından toplantı sorulan soruların yetkililer tarafından cevaplandırılması ile sona erdi.