Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) personeline Sosyal Medya Uzmanı Cem Arslan tarafından “Sosyal Medya Kullanımı” Farkındalık Eğitimi verildi. Çalışanların merak ettiği soruları cevaplandıran Arslan, Sosyal Medya’da dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgiler verdi.
Her geçen gün hayatımızda daha çok yer alan, çağın en önemli iletişim araçları arasında bulunan sosyal medyanın doğru ve etkili kullanımı amacıyla Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanlığı, hizmet içi eğitimi düzenledi. Oda Toplantı Salonu’nda 21 Mayıs 2019 Salı günü gerçekleştirilen “Sosyal Medya Kullanımı” Farkındalık Eğitimi’ne Oda’nın bütün birimlerinde görev yapmakta olan personel katıldı.
Katılımcılar, Sosyal Medya’nın kullanımının etkilerinden yararlarına ve zararlarına kadar her açıdan aydınlatıldı. Sosyal Medya, Web Sitesi ve Mobil Uygulamalar üzerinden gelecek taleplerin nasıl değerlendirilmesi gerektiği hakkında bilgiler veren Uzman Arslan, vatandaşların problemlerini çözme, iletişimde soru sorma ve yanıtlama konuları hakkında da personellere bilgiler verdi.
Sosyal Medya Uzmanı Cem Arslan tarafından; “Sosyal Medya Stratejileri”, “İçerik Yöntemleri”, “Sosyal Medyayı Etkin ve Doğru Kulanım” hakkında bilgilerin de verildiği eğitimde kullanıcının yapacağı paylaşımlarda dikkat etmesi gerekenler de altı çizilerek anlatıldı. “Sosyal Medya Kullanımı” Farkındalık Eğitimi karşılıklı soru cevap şeklinde sona erdi.