Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık Oda olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar ve verdikler hizmetler ile ilgili olarak üyelerini ziyaret edip bilgilendirmede bulunuyor.

Başkan Yardımcısı Serkan Keser ile birlikte Pınarhisar, Demirköy ve İğneada’daki oda üyelerini ziyaret eden Başkan Ilık Türkiye genelinde başlatılan İstihdam Seferberliği çalışmalarını Kırklareli’de de en üst düzeyde yürüttüklerini ifade etti.
Kırklareli’de ekonominin canlanması için vargüçleri ile çalıştıklarını vurgulayan Başkan Ilık, bu çalışmalara oda üyelerinin de katkı vermelerini beklediklerini belirterek, verilecek bu destekler ile başta Kırklareli olmak üzere ülkemizin refah düzeyinin artacağını söyledi.
* Başkan Ilık; “e-ithalat ve e-ihracat KOBİ’lerin dijitalleşmesine çok ciddi katkı sağlayacak”
Oda Yönetimi olarak göreve geldikleri günden itibaren Kırklareli ekonomisinin gelişmesi için başlattıkları çalışmaların bundan sonrada artarak devam edeceğini belirten Başkan Ilık e-ithalat ve e-ihracat ile ilgili olarakta şunları kaydetti:
“En çok ihtiyacımız olan malımızı değerinde yada katma değerli satmaktır. Bunun yeni dönemdeki en trend sistemi e-ticaret ile bu işi yapmaktır. Bu konuda Yönetim Kurulu Üyesi olduğum Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte Trakya’da önemli bir işe imza attık. Trakya’daki 26 tane Oda ve Borsa Başkanı’nı bir araya getirerek bir ihracat hamlesi başlattık.
e-ithalat ve e-ihracat meselesinin KOBİ’lerin, dijitalleşme meselesine çok ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum. Firmalarımızın ayağına giderek bu platformun işleyişini anlatıyoruz. Odalar ve Borsalar olarak firmalarımızın arkasında olduğumuzu hissettiriyoruz. Ben yapamam, satamam diyen firmalarımızı bu platforma kattık. Uluslararası Platformlarda da firmalarımız ürünlerini satabilecek. Devlet desteği olmadan bazı özel şirketlerin dünyaya açılması çok zordur. Devletinde bir şekilde bu projenin içinde olması bizim için heyecan vericidir. Biz bunu başlattık. Birkaç yıl içerisinde yüz milyonlarca dolar ciroyu çok rahat bir şekilde Trakya’ya getireceğiz.”