* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Engelli kardeşlerimize her alanda yardımcı olmak, teşvik etmek, gayretlerini takdir etmek, sorunlarının çözümünde destek olmak ve her adımda onların yanında olarak hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir. Engelli kardeşlerimizin kimseye muhtaç olmadan hayata eşit ve etkin katılımları en temel ve evrensel haklarıdır” dedi.Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan “Dünya Engelliler Haftası” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Engelli kardeşlerimize her alanda yardımcı olmak, teşvik etmek, gayretlerini takdir etmek, sorunlarının çözümünde destek olmak ve her adımda onların yanında olarak hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir. Engelli kardeşlerimizin kimseye muhtaç olmadan hayata eşit ve etkin katılımları en temel ve evrensel haklarıdır. Engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak, aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Toplum hayatımızın içerisinde bugüne kadar her an yanlarında olduğumuz engelli kardeşlerimizin en temel ve evrensel hakları olan kimseye muhtaç olmadan yaşama eşit ve etkin bir şekilde katılmaları yönünde üzerimize düşeni yerine getirmeyi kendimiz için temel bir çalışma yöntemi olarak görmekteyiz.

Bu düşüncelerle Engelliler Haftası’nın toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerime ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.”