* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, 2 Şubat 2019 tarihinde başlayan Yeni İstihdam Seferberliği Teşvik Başvuru süresinin 30 Nisan 2019 tarihinde sona ereceğini söyledi.Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, 2 Şubat 2019 tarihinde başlayan ve 30 Nisan 2019 tarihinde sona erecek olan Yeni İstihdam Seferberliği Teşvikleri’nden tüm Kırklareli esnafının yararlanmasını arzu ettiklerini söyledi.

“Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan İstihdam seferberliği bizim için çok önemli” diyen KTSO Başkanı Soner Ilık; “2019 yılında başlayan yeni İstihdam Seferberliği kapsamında Türkiye genelinde 2.5 milyon ilave istihdam sağlanması hedefleniyor. Devletimiz tarafından bu hedef için çok önemli teşvikler veriliyor. İstihdam Seferberliği kapsamında yeni personel alımı yapan firmaların prim ve vergileri ile birlikte maaşlarını devlet karşılıyor. 2,5 milyon insana iş kazandırmak demek, her aileyi 4 kişiden hesap edersek yaklaşık 10 milyon insanın gönül teline dokunmak demektir. 10 milyon insanın alışveriş yapması, ihtiyaçlarını karşılaması, piyasanın canlanması anlamına gelmektedir. Seferberliği biz bu anlamda çok önemsiyoruz. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kırklareli Valisi Osman Bilgin ile 750 kişilik İstihdam Taahhütnamesi imzaladık. 750 kişiden çok daha fazla insanı istihdam etmeyi umuyoruz.
İstihdam Seferberliği 2 Şubat’ta başladı ve 30 Nisan’da sona erecek. Geçtiğimiz süre içerisinde yerel seçim süreci yaşandı. Haliyle ülke olarak farklı noktalara odaklanmak zorunda kaldık. Artık önümüzde seçim olmayan bir dönem var. Bu dönem içerisinde gecemiz gündüzümüz ekonomi olmalı. Buna göre adımlar atmalıyız. Bu anlamda bu sürecin yeniden gözden geçirilmesini diliyorum. İnşallah işe alınacak insanlarla beraber daha güçlü bir ekonomi için hep birlikte el ele, omuz omuza çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.