İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Kırklareli’nin Beğendik Köyü ile Bulgaristan arasında bir Hudut Kapısı ve buna benzer düzenlemelerin yapılması için değerlendirmelerde bulunmak üzere Kırklareli’ye geldi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce tarafından Kırklareli Valisi Osman Bilgin’e makamında gerçekleştirilen ziyarete katılan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili olarak değerlendirmede bulundu.
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Oda olarak yapılması planlanan çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek; “Kırklareli il merkezine 113 km., Demirköy İlçemize 39 km., İğneada Beldesi’ne 12 km. mesafedeki Beğendik Köyü ile Bulgaristan arasına yapılması planlanan Hudut Kapısı son dönemlerde Bulgaristan ile aramızdaki güzel ilişkilerin daha da artmasını sağlayacaktır. Bu çalışmaların olumlu yönde gerçekleşmesi halinde turizm ve ticari alışverişin artması ile ilimiz ekonomisinde önemli oranlarda artışların olacağına inanıyorum. Oda olarak ilimiz ekonomisinin canlanması için yapılacak olan her türlü çalışmaya katkı vermeye hazırız” dedi.