* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO), Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği “2019 Yılı İstihdam Seferberliği Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı”nda konuşan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Teşvik ve desteklerin hepimiz için önemli bir fayda sağlayacağına inanıyorum ve buradan ilimizin değerli girişimcileri olan sizlere çağrıda bulunuyorum. Gelin bu tarihi teşvikten yararlanın. Devletimizin çağrısına kulak verin, düzeninizi bozmayın, istihdamınızı koruyun” dedi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO), Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü ile otaklaşa düzenlediği “2019 Yılı İstihdam Seferberliği Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı” Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in katılımları ile 16 Nisan 2019 Salı günü saat 11.00’de Kırklareli İl Özel İdaresi Fuar Salonu’nda düzenlendi.Toplantıya; Kırklareli Vali Yardımcısı Emre Öztürk, Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürü Aytaç Babalıoğullu, Kaymakamlar, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İlhami Cebelli, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Öner, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile Kırklareli genelindeki firma yetkilileri katıldı.* Başkan Soner Ilık; “Gelin bu tarihi teşvikten yararlanın. Devletimizin çağrısına kulak verin, düzeninizi bozmayın, istihdamınızı koruyun”

Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürü Aytaç Babalıoğullu’nun sunum yaptığı “2019 Yılı İstihdam Seferberliği Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı”nda konuşan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Soner Ilık herkesi teşvik ve desteklerden yararlanmaya davet ederek şunları kaydetti:

Ekonomimizde yaşanan daralma sebebiyle zor günlerden geçiyoruz. Hepimiz için üretimimize devam etmek, insan kaynağımızı muhafaza etmek büyük önem arz ediyor.  Diğer tüm alanlarda olduğu gibi ekonomik zorluklarla da hep birlikte mücadele etmek durumundayız. Bunun için tüm taraflara sorumluluklar düşüyor. İlgili kamu kurumlarımız çeşitli destek, teşvik ve yasal düzenlemelerle gerekli tedbirleri hayata geçirip iş dünyasını destekliyor.Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı, Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBB Başkanımız çalışmalarıyla yeni istihdam teşvikleri açıklandı. “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 Kampanyası başlatıldı. Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağımız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır.2.021 TL ücret ve 1.113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3.134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak.  Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1.113 TL’yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz.İş alınacak kişi kadın, genç ya da engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak. Eğer bir işveren işlerinde sıkıntı yaşadıysa, faaliyetleri durmuş ya da azalmışsa; çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödeniyor.  Bu ve bunun gibi teşvik ve desteklerin hepimiz için önemli bir fayda sağlayacağına inanıyorum ve buradan ilimizin değerli girişimcileri olan sizlere çağrıda bulunuyorum. Gelin bu tarihi teşvikten yararlanın. Devletimizin çağrısına kulak verin, düzeninizi bozmayın, istihdamınızı koruyun”

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası 750 kişilik İstihdam Taahhütnamesi’ne imza attı

Kırklareli Valisi Osman Bilgin ile Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İlhami Cebelli’nin de birer konuşma yaptığı “2019 Yılı İstihdam Seferberliği Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı”nda; Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık ile 750 kişilik, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İlhami Cebelli ile 1250 kişilik ve Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Öner ile 500 kişilik İstihdam Taahhütnamesi imzaladı.