* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “En çok ihtiyacımız olan malımızı değerinde yada katma değerli satmaktır. Bunun yeni dönemdeki en trend sistemi e-ticaret ile bu işi yapmaktır. Bu konuda Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte Trakya’da önemli bir işe imza attık. Trakya’daki 26 tane Oda ve Borsa Başkanı’nı bir araya getirerek bir İhracat Hamlesi başlattık. Birkaç yıl içerisinde yüz milyonlarca dolar ciroyu çok rahat bir şekilde Trakya’ya getireceğiz” dedi. Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte Trakya’da önemli bir işe imza atarak, Trakya’daki 26 tane Oda ve Borsa Başkanı’nı bir araya getirerek bir İhracat Hamlesi başlatıldı. Başlatılan bu İhracat Hamlesi çalışmaları kapsamında Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanlığı tarafından 28 Mart 2019 Perşembe günü saat 14.00’te Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda “e-ticaret” konusunda seminer düzenlendi.Düzenlenen seminere; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keser ile Oda Üyeleri katıldı.Türkiye’nin En Büyük Online Alışveriş Sitesi olan Hepsiburada.com’un Bölge Müdürü Gökhan Akdeniz tarafından “e-ticaret” Semineri’nde; “Türkiye ve Dünyada e-ticaret Potansiyeli”, “e-ticaret Gelişimi”, “e-ticaret ve Parakende Gelişimi”, HB’nin Sağladığı İmkanlar”, “Girişimci Kadın Desteği”, HB Depolama ve Sevkiyat”, “HB Panel Kullanımı” ve “e-ihracat (HepsiGlobal)” konularında sunumlar yapıldı.* “e-ticaret Semineri üyelerimizin bilgilenmesi açısından çok verimli ve yararlı geçti”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Oda olarak gerçekleştirdikleri “e-ticaret” Semineri ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“En çok ihtiyacımız olan malımızı değerinde yada katma değerli satmaktır. Bunun yeni dönemdeki en trend sistemi e-ticaret ile bu işi yapmaktır. Bu konuda Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte Trakya’da önemli bir işe imza attık. Trakya’daki 26 tane Oda ve Borsa Başkanı’nı bir araya getirerek bir İhracat Hamlesi başlattık.Başlatılan İhracat Hamlesi çalışmaları kapsamında Odamız Toplantı Salonu’nda Oda Üyelerimizi bilgilendirmek amacı ile Türkiye’nin En Büyük Online Alışveriş Sitesi olan Hepsiburada.com’un Bölge Müdürü Gökhan Akdeniz tarafından “e-ticaret” Semineri verildi. Bu seminer üyelerimizin bilgilenmesi açısından çok verimli ve yararlı oldu. Tüm katılım gösterenlere teşekkür ediyorum.* “Yüz milyonlarca dolar ciroyu çok rahat bir şekilde Trakya’ya getireceğiz”

e-ithalat ve e-ihracat meselesinin KOBİ’lerin, dijitalleşme meselesine çok ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum. Firmalarımızın ayağına giderek bu platformun işleyişini anlatıyoruz. Odalar ve Borsalar olarak firmalarımızın arkasında olduğumuzu hissettiriyoruz. “Ben yapamam, satamam” diyen firmalarımızı bu platforma kattık. Uluslararası Platformlarda da firmalarımız ürünlerini satabilecek. Devlet desteği olmadan bazı özel şirketlerin dünyaya açılması çok zordur. Devletinde bir şekilde bu projenin içinde olması bizim için heyecan vericidir. Biz bunu başlattık. Birkaç yıl içerisinde yüz milyonlarca dolar ciroyu çok rahat bir şekilde Trakya’ya getireceğiz.”