* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Meslek Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) tarafından yapılacak sınavı başarıyla tamamlayan adaylar “Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi” sahibi olabilecek” dedi.Emlak Danışmanları’nın Mesleki Yeterliliklerini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Meslek Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) ile belgelendirebileceklerini belirten Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Bir an önce Emlak Danışmanları mesleki yeterliliğinizi belgelendirin” dedi.

Başkan Ilık yaptığı açıklamasında; “2016 yılında kurulan ve bugüne kadar 78 İl’de 40 binden fazla adaya belgelendirme hizmeti sunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Meslek Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) tarafından yapılacak sınavı başarıyla tamamlayan adayların “Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi” sahibi olabilecek” dedi.
* Başkan Ilık; “Emlak Danışmanları, Aralık 2019 itibariyle bu sektörde faaliyet gösteremeyecek
İş dünyasının ön önemli sıkıntılarından birisinin nitelikli elemana ulaşabilmek olduğunu vurgulayan Başkan Ilık; “İş kazalarının azaltılması ve iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu nitelikli ve belgeli işgücüne daha kolay ulaşabilmeleri amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) kuruldu. Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ‘Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik’ ile gayrimenkul sektörünü ilgilendiren önemli yenilikler getirildi. Örneğin, mesleki yeterlilik belgelerini almayan Emlak Danışmanları, Aralık 2019 itibariyle bu sektörde faaliyet gösteremeyecek. Onun için herkesin bu konuda duyarlı ve hazırlıklı olması lazım” dedi.
* Başvuru Koşulları ve Detayları şu şekilde:
Bu kapsamda; Emlak Danışmanı (Seviye 4), Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) Meslekleri’nde Sınav ve Belgelendirme Hizmeti başvuruları Odamız tarafından alınacaktır. Konu hakkında detaylı bilgiye (0288) 214 42 56 numaralı telefondan ulaşılabilecektir.