* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; ‘‘Tüm Türkiye’de büyük küçük her kesimin hafızalarına kazınan İstiklal Marşı’mızın her mısrasında vatan ve bağımsızlık tutkusu, birlik ruhu ve kahramanlık destanı yankılanmaktadır. Aziz milletimiz, milli birlik ve beraberliği, demokrasi ve bağımsızlığımızı her zaman en kadim emanet bilerek her türlü dış tehdit karşısında el ele vermiştir” dedi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla açıklama yaptı.

İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. yıldönümünde bağımsızlık ve mücadele ruhuna vurgu yapan Başkan Ilık; “Tüm Türkiye’de büyük küçük her kesimin hafızalarına kazınan İstiklal Marşı’mızın her mısrasında vatan ve bağımsızlık tutkusu, birlik ruhu ve kahramanlık destanı yankılanmaktadır. Aziz milletimiz, milli birlik ve beraberliği, demokrasi ve bağımsızlığımızı her zaman en kadim emanet bilerek her türlü dış tehdit karşısında el ele vermiştir. Mehmet Akif Ersoy’un, ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ cümlesi, savaş şartlarının ne kadar ağır olduğunu bizlere en derinden hissettirmektedir. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy halk ile iç içe mütevazı yaşamı, duruşu, cesareti ve aydın kişiliği ile örnek bir şahsiyettir. Kaleminden dökülen mısralarla halkın sesi olan İstiklal Şairimiz, memleketimizin önemli örnek şahsiyetlerindendir.
İstiklal Marşı’mızın Kabulü’nün 98. yıldönümünde aziz milletimizin kahramanlığına ve istiklal mücadelesine kalemiyle ruh ve vücut kazandıran Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 83. yıldönümünde, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.